Jak ewidencjonować faktury korygujące zakup

W praktyce, przedsiębiorcy bardzo często korygują swoje zakupy. Powodem może być zwykła pomyłka, zwrot niesprzedanego towaru lub trudne wcześniej do przewidzenia zdarzenia. Taki dokument ma wpływ na stan magazynowy w czasie oraz może korygować wartość towaru.

System BizIn umożliwia wprowadzenie takich dokumentów i ewidencje zmian jakie one wnoszą.

Wprowadzenie faktury korygującej zakup do systemu - krok po kroku

W pierwszej kolejności powinniśmy odnaleźć fakturę zakupu, którą chcemy skorygować: "Menu" -> "Dokumenty kosztowe" -> "Rejestr kosztów". Następnie po przejściu do widoku "Specyfikacja dokumentu", klikamy w przycisk "powiązania".

Wprowadzanie dokumentu korygującego zakup

Wyświetli się okno: "kreator wystawiania korekty", w którym należy wypełnić pola zgodnie otrzymanym dokumentem

Kreator dodawania dokumentu korygującego zakup

Po kliknięciu przycisku "Wygeneruj nowy dokument powiązany" pojawi nam się widok edycji dokumentu, w którym możemy zmieniać poszczególne pozycje na dokumencie klikając w ikonki edycji.

Widok edycji dokumentu korygującego zakup

Po kliknięciu w ikonkę powinien pojawić się widok: "Korekta zakupionej pozycji", w którym możemy edytować ilość, stawkę oraz ceny.

Korekta zakupionej pozycji

W prezentowanym przykładzie zmianie uległa ilość z 10 sztuk na 5. Oznacza to, korektę o -5 na magazynie. System automatycznie wyliczy wszystkie niezbędne wartości i po zapisaniu formularza dokument będzie skorygowany, a stan na magazynie pomniejszony o 5 sztuk.

Widok dokumentu korygującego ilość towaru

Widok magazynu po wprowadzeniu dokumentu:

Widok magazynu po korekcie zakupu

Opinie
naszych klientów

34 277
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl