Import dokumentów kosztowych

System BizIn umożliwia automatyzację wprowadzania dokumentów kosztowych. Oznacza to, że dysponując plikiem w formacie XML dostarczonym przez kontrahenta można w prosty sposób dodać go do rejestru kosztów swojej firmy. Razem z dokumentem dodadzą się wszystkie pozycje i zostaną wprowadzone na magazyn. Dodatkowo jeśli kontrahent oznaczył towar numerem partii czy numerem seryjnym te informacje również zostaną zaimportowane.

Istnieją dwie metody importu dokumentów kosztowych do naszego rejestru kosztów.

Import dokumentu wysłanego bezpośrednio z systemu przez kontrahenta

Jeśli kontrahent prześle nam dokument bezpośrednio z systemu na naszą skrzynkę pocztową, klikając na link w otrzymanej wiadomości zostajemy przeniesieni do widoku pobierania dokumentu.

Wybierając opcję "Importuj" spowodujemy przekierowanie do systemu i wyświetlenie ekranu importu.

Jeśli nie jesteśmy zalogowani system poprosi nas o autoryzację.

Mechanizm weryfikuje czy NIP w aktualnie wybranej firmie jest zgodny z importowanym dokumentem. Jeśli numery się nie zgodzą nabywca zostanie zaprezentowany w oznaczonym na czerwono polu.

Uwaga. Niezgodność numerów NIP nie powoduje zablokowania możliwości importu.

Import dokumentu można odwlekać przez 24 godziny. Oznacza to, że jeśli nie zdecydujesz się na dodanie od razu, zawsze możesz wrócić do ekranu importu klikając w ikonę dostępną w górnej belce systemu po prawej stronie.

Import z pliku XML

Plik XML w systemie BizIn możemy wygenerować na dwa sposoby. Pierwszy to w widoku dokumentu po wciśnięciu w górnym menu ikony "Drukuj" => "Faktura XML" lub w widoku pobierania dokumentu od naszego kontrahenta klikamy dokument.xml. Obie metody doprowadzają do możliwości zapisania na swoim dysku pliku, który następnie możemy dodać w systemie BizIn.

Formularz dodawania dokumentu kosztowego dostępny jest w widoku "Dokumenty kosztowe" => "Wprowadź" => "Import z pliku".

System BizIn.pl umożliwia również import dokumentów kosztowych w formacie XML wygenerowanych w Comarch Optima. 

  

Podsumowanie

W obu przypadkach po wykonaniu poprawnego importu powinniśmy zostać przełączeni do widoku edycji, w którym możemy nanieść ewentualne poprawki.

Uwagi

  • Podczas importu należy wybrać rodzaj kosztu (towar handlowy lub koszt prowadzenia działalności), kategorię kosztu (można wybrać opcję "automat" wówczas system spróbuje znaleźć najbardziej zbliżoną kategorię towaru do wskazanej w dokumencie, jeśli jej nie znajdzie to towar zostanie przypisany do pierwszej wolnej kategorii ze słownika) i magazyn do którego ma trafić wprowadzany koszt
  • Nieterminowe formy płatności zostają przestawione na gotówkę
  • Jedyny akceptowany format pliku to dokument wygenerowany przez system BizIn lub Comarch Optima
  • Niezgodność numerów NIP nie powoduje zablokowania możliwości importu

Opinie
naszych klientów

33 387
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl