Propozycja
O nas

Poznaj Bizin.pl

Każda marka skrywa własną historię – oryginalny pomysł, intrygujące spotkanie, palącą potrzebę. Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą opowieścią o marce Bizin.pl. Pod tym szyldem działa od kilkunastu lat na polskim rynku i dostarcza klientom nowoczesne oprogramowanie do fakturowania, zarządzania stanami magazynowymi online - i wiele więcej. Krótko mówiąc kompletne narzędzie dla przedsiębiorcy.

Cześć, mam na imię Piotrek i jestem założycielem marki Bizin

Pomysł stworzenia czegoś swojego zakiełkował w mojej głowie na samym początku studiów. Wiedziałem, że chcę prowadzić własną firmę, pracować u siebie. Dlaczego w 2002 roku zdecydowałem się założyć własną firmę? Zajmowałem się wtedy ogólnie pojętą informatyką dla firm i wdrażaniem rozwiązań serwerowych. Podchodząc poważnie do swoich zadań, zauważyłem na polskim rynku niszę w programach do fakturowania – brakowało nowoczesnego jak na tamte czasy rozwiązania, które spełniałoby oczekiwania klientów i moje.

Nisza na polskim rynku

Na rynku dostępne były w większości dość siermiężne i mało przyjazne programy działające jedynie po zainstalowaniu na konkretnym komputerze. Nie było mowy o dostępnie zdalnym i pracy z dowolnego miejsca, a Internet dopiero raczkował. Tak, to były te czasy, gdy nie byliśmy jeszcze podłączeni do wspólnej sieci i mieliśmy o wiele mniejszy kontakt niż obecnie, a wiele spraw biznesowych załatwiało się za pomocą telefonu i tradycyjnej poczty.

Zaczęło się od testów

Zacząłem od napisania testowej wersji oprogramowania. Zależało mi na opracowaniu takiego rozwiązania, które będzie spełniało wszystkie moje oczekiwania. Po pierwszym miesiącu stworzyłem prototyp, który pozwalał na wystawianie faktur dla jednej firmy. Dało mi to olbrzymi zastrzyk energii niezbędny, by pracować dalej nad moim pomysłem. Po latach mogę powiedzieć, że dobrze wykorzystałem moją szansę. Prototyp się sprawdził a klienci i znajomi szybko docenili zalety rozwiązań chmurowych.

Pomysł szybko zyskał zwolenników

Szybko okazało się, że również ich znajomi, którzy prowadzili już wtedy własne firmy, również zapragnęli korzystać z nowego rozwiązania. Zaczęli napływać kontrahenci gotowi płacić za wykorzystanie mojego pomysłu u siebie w firmie. To był bardzo intensywny czas, a ja postanowiłem maksymalnie wykorzystać swoje pięć minut. Bardzo szybko pojawiły się pomysły na rozwój i nowe funkcjonalności – oprogramowanie do fakturowania zajmowało coraz więcej czasu i wymagało poświęcania coraz więcej mojej uwagi.

Zmiany i nowe możliwości

Z tego powodu w roku 2009 podjąłem decyzję o wydzieleniu systemu z dotychczasowej działalności i założeniu spółki Bizin, której jedynym celem był rozwój oprogramowania, wdrażanie go u klientów i szerzenie idei rozwiązań chmurowych wśród przedsiębiorców. Z pierwotnego, małego pomysłu wdrożonego dla jednej firmy w niedługim czasie urósł duży system mogący obsłużyć dziesiątki tysięcy firm z wielu branż.

Nowe osoby, nowe koncepcje

Od 2009 roku sytuacja zaczęła rozwijać się dynamicznie, a wygląd systemu uległ zmianie. Nad rozwiązaniem zaczęło pracować coraz więcej osób, które połączyły swoją wiedzę i doświadczenie, by jeszcze lepiej dostosować program do oczekiwań współczesnych przedsiębiorców.

Bizin dzisiaj

Dzisiaj Bizin to marka, z której jesteśmy dumni. Wiele lat testów pozwoliło nam wypracować rozwiązanie, z którego chętnie korzystają klienci i które świetnie spełnia ich potrzeby. W firmie stawiamy na nieustanny rozwój i wciąż dokonujemy aktualizacji w naszym systemie, by jeszcze lepiej dostosować go do potrzeb i oczekiwań rynku.

Opinie naszych klientów

47 437
zadowolonych
klientów

BizIn.pl