Sprzedaż detaliczna i rabaty

System BizIn umożliwia szybką sprzedaż towarów znajdujących się na magazynie bez konieczności pamiętania jaka jest cena sprzedaży poszczególnych pozycji z asortymentu na magazynie. Umożliwia to mechanizm cen detalicznych w kartotece towarowej oraz rabatów przypisanych do poszczególnych kontrahentów. Mechanizm ten uzupełnia domyślny w systemie sposób sprzedaży, który do cen zakupu nalicza wskazaną podczas sprzedaży marżę.

Konfiguracja i używanie

Domyślny wybór metody obliczania sprzedaży znajduje się w konfiguratorze podmiotu dostępnym w systemie w miejscu: moje konto -> Konfiguracja -> Domyślny typ obliczania cen sprzedaży

Podczas wystawiania dokumentu możemy również zdecydować w jakim trybie będzie następowała sprzedaż. W tym celu w widoku edycji dokumentu w polu wyboru znajdującym się poniżej listy pozycji możemy zmienić tryb.

Aktualnie wybrany tryb prezentowany jest również w widoku wyszukiwarki towarów i usług dostępnej po kliknięciu przycisku "+ magazyn" lub "+ wzorzec usług"

Na tym ekranie możemy również w filtrze wybierać typ prezentowanych cen z pomiędzy: netto zakupu, brutto zakupu, sprzedaży.

Uwaga. Cena sprzedaży w tym widoku uwzględnia aktualny rabat przypisany do dokumentu. Mechanizm ten oczywiście może być stosowany przy sprzedaży za pomocą czytnika kodów kreskowych, co znacząco przyśpiesza proces sprzedaży

Całość, uzupełnia możliwość konfiguracji typu cen detalicznych jakie podajemy w systemie (netto czy brutto). Parametr ten, jak i wszystkie inne można ustawić w systemie w miejscu: moje konto -> Konfiguracja -> Typ ceny detalicznej

Uwaga. Parametr ten definiuje również czy rabat będzie obliczany od ceny netto czy brutto, co może mieć znaczenie podczas obliczania ceny sprzedaży. Jeżeli cena jest liczona na podstawie wartości brutto, to wyliczana jest najpierw wartość brutto a potem netto (pomniejszone o VAT) Oczywiście zawsze po zadziałaniu automatu i obliczeniu ceny, można w widoku edycji dokumentu nanieść dowolne poprawki.


Uwaga. Jeśli chcemy aby ceny wprowadzane w słowniku usług również podlegały mechanizmowi rabatowemu lub marżowemu należy ustawić odpowiedni parametr w systemie w miejscu: moje konto -> Konfiguracja -> Aktywuj mechanizm rabatów i marż w słowniku usług

Opinie
naszych klientów

34 277
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl