Grupowanie na fakturze towaru o tej samej nazwie

Często się zdarza, że na magazynie mamy ten sam towar pochodzący z różnych dostaw. W  przypadku jego sprzedaży standardowo na fakturze występują dwie pozycje tego samego asortymentu. Cena, nazwa, kod produktu będą takie same, ale na wydruku widnieją dwa wpisy. W systemie BizIn można to zmienić.

Konfiguracja

Jeśli takie działanie jest niepożądane, to istnieje możliwość aby skłonić system do grupowania takich pozycji. W tym celu należy przejść do konfiguracji głównych parametrów podmiotu: moje konto -> Konfiguracja

Grupowanie towaru na dokumencie sprzedaży

i zaznaczyć opcję "Grupuj na dok. sprzedaży pozycje magazynowe o tej samej nazwie".

Widok edycji dokumentu w przypadku znalezienia powtórzenia powinien wyglądać w następujący sposób

Grupowanie towarów na wydruku faktury

Symbol zaznaczony w kółku oznacza, połączenie (na wydruku) wiersza drugiego do pozycji w wierszu pierwszym.

Uwagi

Niezbędny warunek jaki musi zostać spełniony, aby pozycje zostały zgrupowane to ta sama: nazwa, stawka VAT i cena. Dodatkowo, jeśli system został skonfigurowany do rejestrowania numerów produktów (PN), to one również muszą się zgadzać.

Parametr grupowania jest zapisywany zawsze podczas dodawania dokumentu, dlatego nie można go później zmienić. Tryb w jakim jest dokument można podejrzeć w stopce dokumentu.

grupowanie towaru na wydruku

Opinie
naszych klientów

33 093
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl