Rachunki

System BizIn przystosowany jest do obsługi firm różnego typu. Niektóre z nich mogą skorzystać ze zwolnienia z płacenia podatku VAT. Tacy przedsiębiorcy wystawiają dokumenty przychodowe zwane rachunkami.

Aby wystawić rachunek w systemie BizIn, w większości przypadków, wystarczą tylko cztery kliknięcia myszką! (jak wystawić rachunek w systemie BizIn?)

Wystawiony w ten sposób rachunek, zawiera wszystkie niezbędne cechy wymagane prawem. Wydruk odbywa się poprzez dokument pdf, który może zostać przesłany kontrahentowi w takim formacie lub jako bezpieczny link w e-mailu (e-faktura).

Druga metoda pozwala na monitorowanie czy dany link został wyświetlony na komputerze kontrahenta. Potwierdzenie tego faktu jest rejestrowane w systemie i może stanowić dowód odebrania rachunku.

Widok wystawionego rachunku w systemie BizIn

Uwaga

Od roku 2013 przedsiębiorcy zwolnieni zarówno podmiotowo, jak i przedmiotowo z płacenia podatku VAT powinni wystawiać faktury zamiast rachunków.

Taka regulacja rozwiązuje między innymi problem korygowania sprzedaży dokumentowanej rachunkami. Ordynacja podatkowa nie przewiduje bowiem możliwości korygowania rachunków, natomiast błąd popełniony podczas wystawiania faktury można korygować fakturą korygującą.

System BizIn jest oczywiście gotowy na wszystkie opisane zmiany i w pełni obsługuje faktury wystawiane przez podatników zwolnionych z płacenia podatku VAT.

Przydatne linki:

Opinie
naszych klientów

33 093
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl