Analiza finansowa firmy - kontroling

Analiza finansowa firmy - kontroling limit_size

Dla większości przedsiębiorców codzienne analizowanie wyników finansowych jest bardzo istotną częścią prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ wyniki takich działań mogą ustrzec przed wieloma problemami. System BizIn został stworzony, by umożliwiać wykonywanie rozbudowanych analiz oraz kontroli obrotów z kontrahentami wraz z wykazem wzajemnych nalezności i zobowiązań.

Poniżej przedstawiono kilka najważniejszych funkcji wraz z przykładowymi zrzutami ekranów systemu.

Płynność finansowa

Na podstawie wprowadzonych danych sporządzane jest zestawienie należności i zobowiązań. Podstawowy widok ukrywa szczegóły, ale w każdej chwili możemy rozwinąć prezentowaną tabelę dostając pełen obraz finansów wraz z podziałem na kontrahentów, terminy płatności i stany przeterminowania. System umożliwia również seryjne zarządzanie dokumentami poprzez zaznaczanie ich jako zapłacone.

Analiza finansowa - wykresy

System umożliwia generowanie wykresów na podstawie wprowadzonych danych. Dzięki wykresom, możemy obserwować trendy przychodowe oraz kosztowe występujące w firmie.

Prezentowane wskaźniki: przychody, dochody, analiza towaru na magazynie, analiza kosztów prowadzenia firmy.

Analiza przychodów - miesięczna

Przy założeniu, że wpisujemy poprawnie wszystkie dokumenty kosztowe system będzie w stanie wygenerować dokładny obraz działalności firmy w skali danego miesiąca oraz roku. Prezentowane dane z rozbiciem wydatków na zakup towarów handlowych oraz koszty inne, dają możliwość precyzyjnego wyliczania kwoty podatku VAT (należnego i naliczonego) oraz saldo tego VAT – do wpłaty lub jako nadwyżkę w US.

Analiza przychodów - roczna

W postaci sumarycznej z całego roku – jest praktyczną informacją o rocznej – uśrednionej rentowności firmy przedsiębiorcy. Kwoty całorocznego podatku VAT naliczonego i należnego są bardzo przydatne do sprawozdań GUS.

Analiza kontrahenta

Karta kontrahenta oprócz jego danych rejestrowych oraz uzupełniających pozwala na analizę sprzedaży, zamówień i zakupów. Prezentowane dane to statystyka sprzedaży, zamówień i zakupów. Każda z kategorii udostępnia szereg informacji pozwalających określić historię i jakość współpracy.

Analiza kosztów

Analiza dochodów

Raporty

System umożliwia również wyświetlanie raportów. Dostępne raporty to:

  • sprzedaż całkowita,
  • sprzedaż po kategorii towarów,
  • sprzedaż po kodzie produktu,
  • sprzedaż po usługach,
  • usługi w dokumentach sprzedaży,

Przydatne linki:

Opinie
naszych klientów

34 013
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl