Propozycja

Obowiązkowa kasa fiskalna online dla mechaników samochodowych

07 styczeń 2020, 14:40 Wtorek
Obowiązkowa kasa fiskalna online dla mechaników samochodowych limit_size
fot. pixaby.com/CC creative commons

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą zakłady mechaniki pojazdowej, w których dokonują napraw pojazdów, wymiany części lub sprzedają paliwa, oleje napędowe oraz gaz przeznaczony do napędu pojazdów samochodowych od stycznia 2020 roku zobowiązani są do ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych na kasie fiskalnej online.

Obowiązkowa kasa fiskalna online dla mechaników

Do końca 2019 roku sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych należało rejestrować na zwykłej kasie fiskalnej. Od stycznia 2020 roku przedsiębiorcy prowadzący działalność w branży motoryzacyjnej, a także stacje paliw, mają obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób prywatnych na kasie fiskalnej online.

Obowiązek wymiany dotychczasowych kas fiskalnych z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii na kasy fiskalne online dotyczy podatników którzy:

  • świadczą usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania
  • wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych, oraz motorowerów
  • dokonują sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych

Mechanicy to pierwsza grupa podmiotów, dla której taki obowiązek został wdrożony. Dzięki tym zmianom wystawiane paragony fiskalne będą na bieżąco trafiały do Centralnego Repozytorium Kas, gdzie będą monitorowane. Takie działania mają poprawić polską gospodarkę finansową i zmniejszyć ilość oszustw i wyłudzeń podatkowych.

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

  • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
  • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
  • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
  • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Opinie naszych klientów

47 702
zadowolonych
klientów

BizIn.pl