Propozycja

Rejestr opakowań w BizIn

03 luty 2020, 14:10 Poniedziałek
Rejestr opakowań w BizIn limit_size

System BizIn został wyposażony w nową funkcjonalność która umożliwia tworzenie własnego rejestru opakowań, a także dodawanie opakowań do dokumentów kosztowych oraz możliwość analizowania ilości nabytych opakowań.  

Funkcjonalność powstała z myślą o klientach którzy muszą dokonać rejestracji w BDO i w swojej działalności:

  • wytwarzają odpady i prowadzą ewidencję odpadów,
  • wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach, pojazdy, oleje, smary, opony, baterie bądź akumulatory, a także sprzęt elektryczny i elektroniczny,
  • są producentami, importerami i wewnątrzwspólnotowymi nabywcami opakowań.

Nowa funkcjonalność dostępna jest tylko w abonamencie „Premium”

Tworzenie rejestru opakowań w BizIn 

Żeby stworzyć własny rejestr opakowań w systemie przechodzimy do „Moje konto => Słowniki => Opakowania”

Następnie wciskamy przycisk „Dodaj nowy typ opakowania”

W oknie „Dodawanie nowego typu opakowania” uzupełniamy nazwę opakowania oraz podajemy jego jednostkę miary. Po uzupełnieniu wszystkich danych wciskamy przycisk „Dodaj”.


Nowy typ opakowań został dodany do systemu.

Dodawanie opakowań do dokumentów kosztowych

Oprócz tworzenia rejestrów BizIn pozwala również na dodawanie opakowań w dokumentach kosztowych. Aby to zrobić podczas dodawania nowego dokumentu w oknie „Edycja dokumentu kosztowego” należy przejść do zakładki „Opakowania”.

Następnie należy wcisnąć przycisk „dodaj opakowanie”.

W wyświetlonym oknie wybieramy rodzaj opakowania, ilość i wciskamy przycisk „Tak”.

Po poprawnym dodaniu opakowania, w rejestrze kosztów pod numerem dokumentu będzie widoczna ikona informująca o dodaniu opakowania do utworzonego dokumentu kosztowego. 

Również w widoku „Specyfikacja dokumentu kosztowego” w polu „Informacja o dokumencie” będzie widniała informacja do dodaniu opakowania do dokumentu. 

Analiza ilości opakowań

System BizIn daje również możliwość analizy ilości zakupionych opakowań. W tym celu z bocznego menu wybieramy „Analizy i statystyki”, a następnie „Raporty”.

W polu „Zakres analizy” wybieramy typ analizy „BDO-zakup” oraz podajemy okres czasu dla którego chcemy dokonać analizę po czym wciskamy przycisk „Szukaj”. Możemy również dokonać analizy kupionych opakowań od konkretnego kontrahenta.

Opinie naszych klientów

41 861
zadowolonych
klientów

BizIn.pl