Promocja

Pobieranie danych o kontrahentach z wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT

04 wrzesień 2019, 11:00 Środa
Pobieranie danych o kontrahentach z wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT limit_size

System BizIn został wyposażony w nową funkcjonalność pobierania informacji o kontrahentach z tzw. białej listy podatników VAT ze stron Ministerstwa Finansów.

Informacje które są pobierane to:

  • czy kontrahent figuruje lub nie figuruje w wykazie
  • konta bankowe przekazane przez kontrahenta 
  • klucz potwierdzający wykonanie zapytania do rejestrze


Wszystkie pobrane informacje możemy sprawdzić w zakładce „Informacje” w karcie kontrahenta. Jeżeli kontrahent figuruje w bazie VAT będzie wówczas wyświetlana odpowiednia informacja.


Klikając w prawym rogu na ikonę zostaniemy przeniesieni na stronę Ministerstwa Finansów do „Wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT”.


Informacje pobrane z rejestru znajdują się również w rejestrach dokumentów. W zależności od rejestru, w polu „Nabywa/Zamawiający/ Kontrahent” znajduje się box VAT. 

Po kliknięciu w ten box, ukaże się komunikat z wszystkimi pobranymi z Ministerstwa informacjami o kontrahencie. 

W sytuacji gdy kontrahent nie figuruje w rejestrze lub gdy zawiesi działalność, system automatycznie zaalarmuje o tym podczas wprowadzania jego danych 

Analogiczna sytuacja wystąpi w momencie gdy zechcemy wystawić nową fakturę dla kontrahenta który jest nieaktywny.

Automatycznie sprawdzanie rachunków bankowych 

System BizIn automatycznie sprawdza czy wpisany w karcie kontrahenta numer konta bankowego figuruje na białej liście VAT. Sprawdzenie rachunku odbywa się zarówno w Karcie kontrahenta jak również w dowolnie wystawionym dokumencie.


Jeżeli podany rachunek nie figuruje w białej liście wówczas wyświetlana jest odpowiednia informacja.


Sprawdzenie zarejestrowanych rachunków bankowych

Podczas sprawdzania kontrahenta w białej liście VAT sprawdzany jest również jego numer rachunku bankowego. Jeżeli kontrahent posiada więcej niż jeden zarejestrowany rachunek bankowy, wówczas cała lista będzie dostępna w bloku „Informacja z wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT”.

Kopiowanie numeru konta bankowego bezpośrednio z białej listy 

BizIn został wyposażony w funkcjonalność kopiowania figurujących w białej liście VAT numerów rachunków bankowych kontrahenta. Można tego dokonać na dwa sposoby:
W pierwszym wariancie w Karcie kontrahenta w zakładce „Informacje” w bloku „Informacja z wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT” po wskazaniu numeru rachunku pojawia się ikona dzięki której możemy przypisać rachunek do kontrahenta. 

Lub w dowolnym miejscu systemu np. podczas wystawiania dokumentu, należy wcisnąć ikonkę VAT.

Pojawi się wówczas informacja z Ministerstwa Finansów wraz z listą zarejestrowanych numerów kont bankowych. Po wskazaniu wybranego numeru i kliknięciu na ikonę zapisu zostanie on dodany do kontrahenta. 

Opinie naszych klientów

36 997
zadowolonych
klientów

BizIn.pl