Propozycja

Integracja Bizin z Allegro

22 kwiecień 2021, 16:38 Czwartek
Integracja Bizin z Allegro limit_size

Integracja Bizin (systemu do fakturowania i magazynu) z Allegro umożliwia między innymi:

 • wystawianie faktur z produktem oraz kosztami wysyłki (możliwość pobierania towaru bezpośrednio z magazynu),
 • wystawianie paragonu jeśli klient nie życzy sobie faktury,
 • wysłanie faktur do klienta poprzez system Allegro,
 • wybieranie znacznika / serii numeracji jaka ma zostać przypisana do dokumentu,
 • pobranie formy płatności,
 • powiązanie faktury w systemie Bizin z zamówieniem w Allegro,
 • pobranie listy zamówień przypisanych do konta,
 • wyświetlanie pełnych informacji o zamówieniu wraz z danymi o kupującym, czy chce fakturę, statusie, zamówionym produkcie lub produktach, wartości itp.,
 • zmianę statusu zamówienia w Allegro,
 • wysyłanie informacji o zmianie statusu zamówienia,
 • odczytywanie i dodawanie do Allegro numer listu przewozowego dla danego zamówienia,
 • wysyłanie mail z informacją o zmianie statusu do klienta.

Wprowadzenie

Bizin - program do faktur i magazynu jest nowoczesnym systemem udostępniającym wiele przydatnych integracji z istniejącymi na rynku dostawcami usług dla biznesu. Jedną z nich jest darmowa integracja z systemem Allegro.

Dynamiczny rozwój branży e-commerce i ewolucja przyzwyczajeń klientów sprawiają, że obecnie sprzedaż online zyskuje na popularności. Aby dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych klientów w Internecie warto wykorzystać niezwykły potencjał platformy sprzedażowej Allegro. Allegro to obecnie największa platforma sprzedażowa online w Polsce, która nieustannie się rozwija i wprowadza rewolucyjne zmiany na wielu płaszczyznach równocześnie.

Aby dostosować się do nowych zasad i wykorzystać maksymalnie wszelkie nowinki, usprawniające sprzedaż na Allegro wdrożyliśmy w systemie Bizin pełną integracje portalu. Nasze rozwiązanie daje wiele możliwości i nie ukrywamy, że jest doskonałym narzędziem do zażądania zamówieniami z tego kanału sprzedaży.

UWAGA: Nasza integracja nie wymaga dodatkowych opłat. Wystarczy opłacony abonament Premium.

Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak poprawnie wykonać połączenie konta w Allegro z kontem w Bizin.

Rejestracja nowej aplikacji w Allegro

Po zalogowaniu do konta Allegro należy wywołać link https://apps.developer.allegro.pl/ a następnie kliknąć w przycisk: "ZAREJESTRUJ NOWĄ APLIKACJĘ". Następnie wypełniamy formularz zgodnie ze screenem poniżej:

Uwaga: Proszę zwrócić szczególną uwagę na adres URL do przekierowania, który należy przepisać bez błędu: https://system.bizin.pl/allegroCallback.php

Po dodaniu powinna pojawić się na liście zarządzanych aplikacji w "Allegro Developer Apps" nowa aplikacja o nazwie: Bizin.pl

Allegro 2

Minimalne wymagane uprawnienia do działania integracji pokazane są na obrazie poniżej

Allegro uprawnienia API

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

 • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
 • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
 • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
 • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Rejestracja integracji w Bizin

Spisujemy wartości z kolumn: "Client ID" oraz "Client Secret". Następnie logujemy się do systemu Bizin i przechodzimy do miejsca: "moje konto => Konfiguracja => Dodatki i integracje". Po kliknięciu przycisku:

Allegro 2_3

Powinien pojawić się widok ustawień aplikacji z formatką do wpisania wcześniej zapisanych danych.

Allegro 3

Po wpisaniu danych oraz kliknięciu w przycisk "Zapisz ustawienia aplikacji Allegro" pojawi się ekran jak poniżej.

Allegro 4

Ostatnią czynnością jaką należy wykonać jest kliknięcie w przycisk: "Zaloguj aplikację Bizin w Allegro". Poprawnie wykonana czynność powinna zakończyć się przekierowaniem na stronę główną systemu Bizin, co kończy procedurę rejestracji

Konfiguracja pluginu

Po wykonanej poprawnie rejestracji możemy skonfigurować działanie pluginu. W tym celu przechodzimy w miejsce: "moje konto => Konfiguracja => Dodatki i integracje" i klikamy w zakładkę: "Ustawienia aplikacji".

Allegro 5

Pola do ustawienia:

 • Nazwa sklepu - W przypadku gdy mamy skonfigurowane w Bizin kilka sklepów każdy z nich może mieć przypisaną inną nazwę. Pomaga to w wyborze właściwego kontekstu pracy.
 • Znacznik dokumentu PL - Znacznik na dokumencie dla klientów z Polski. W połączeniu z parametrem konfiguracyjnym: Osobna numeracja faktur w zależności od przypisanego znacznika można stworzyć oddzielne serie numeracyjne. Nowe znaczniki można dodawać w systemie w miejscu: Ustawienia / Moje konto => Słowniki zakładka: Znaczniki dokumentów
 • Znacznik dokumentu spoza PL - Znacznik na dokumencie dla klientów spoza Polski. W połączeniu z parametrem konfiguracyjnym: Osobna numeracja faktur w zależności od przypisanego znacznika można stworzyć oddzielne serie numeracyjne. Nowe znaczniki można dodawać w systemie w miejscu: Ustawienia / Moje konto => Słowniki zakładka: Znaczniki dokumentów
 • Zagraniczny auto VAT - Jeśli klient jest spoza Polski (np. z Czech), system postara się automatycznie dobrać poprawną dla danego kraju stawkę VAT na dokumencie sprzedaży.
 • Awaryjna stawka VAT - Jeśli w zamówieniu nie zostanie odnaleziona stawka VAT, do poszczególnych pozycji lub ceny transportu, zostanie nadana wartość z tego pola.
 • Sugeruj wysyłkę faktury - podczas wystawiania dokumentu sprzedaży do zamówienia pojawia się okno z pytaniem czy przesłać wystawiony dokument do Allegro. Domyślnie będzie zaznaczona wybrana w tym miejscu opcja.
 • Wyszukiwanie pozycji - na allegro w wystawianej aukcji można oznaczyć towar numerami: EAN lub produktu. Na ich podstawie można podczas wystawiania faktur wyszukiwać towar z magazynu i dodawać go do dokumentu. Daje to możliwość synchronizacji towaru na magazynie ze sprzedażą. UWAGA: Jeśli nie automat nie znajdzie towaru doda pozycję jako: "dowolny wpis".
 • Data dost. / wyk. usługi - można wybrać jaka ma być data na wystawionym do zamówienia dokumencie. Możliwości: "aktualna" lub "z zamówienia"
 • Informuj o użytkowniku - Powoduje umieszczenie informacji o użytkowniku (nazwa konta) na wydruku dokumentu sprzedaży.

Praca z pluginem

Po poprawnej konfiguracji możemy przejść do realizacji zamówień. W tym celu należy przejść w miejsce: "Menu => Sprzedaż => Wystaw dokument" a następnie klikamy w zakładkę: "Import"

Następnie klikamy w logo: "allegro"

Allegro 7

Przejście do widoku zamówienia odbywa się po kliknięciu w identyfikator wybranego zamówienia.

Allegro 8

W tym widoku możemy wystawić dowolny dokument sprzedaży jaki jest dostępny dla danego typu podmiotu oraz przesłać go do Allegro.

Allegro 9

W tym samym miejscu możemy również zmienić status zamówienia w systemie Allegro klikając w przycisk aktualnego statusu.

Allegro 10

W tym samym miejscu możemy klikać w przycisk: "List przewozowy" dodać do zamówienia numer przesyłki oraz wysłać go do Allegro

Allegro 10_5

Po poprawnym wystawieniu dokumentu na liście: "Menu => "Sprzedaż => Rejestr sprzedaży"

Allegro 11

Praca z wieloma sklepami / kontami

Nasza integracja umożliwia w prosty sposób skonfigurowanie nieograniczonej ilości sklepów z systemu Allegro. Dzięki możliwości jakie daje system można dodać a następnie skonfigurować wiele kont. Wybór kontekstu pracy z kontem następuje poprzez wybranie z listy.

Allegro - praca z wieloma kontami

Opinie naszych klientów

47 702
zadowolonych
klientów

BizIn.pl