Propozycja

Integracja Bizin z Allegro

22 kwiecień 2021, 16:38 Czwartek
Integracja Bizin z Allegro limit_size

Dynamiczny rozwój branży e-commerce i ewolucja przyzwyczajeń klientów sprawiają, że obecnie sprzedaż online zyskuje na popularności. Aby dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych klientów w Internecie warto wykorzystać niezwykły potencjał platformy sprzedażowej Allegro. Allegro to obecnie największa platforma sprzedażowa online w Polsce, która nieustannie się rozwija i wprowadza rewolucyjne zmiany na wielu płaszczyznach równocześnie.

Aby dostosować się do nowych zasad i wykorzystać maksymalnie wszelkie nowinki, usprawniające sprzedaż na Allegro wdrożyliśmy w systemie Bizin pełną integracje portali. Nasze rozwiązanie daje wiele możliwości i nie ukrywamy że jest doskonałym narzędziem do zażądania zamówieniami z tego kanału sprzedaży.

Dzięki integracji będziesz mógł między innymi:

 • pobrać listę zamówień przypisanych do konta,
 • wyświetlić pełne informacje o zamówieniu wraz z danymi o kupującym, czy chce fakturę, statusie, zamówionym produkcie lub produktach, wartości itp.,
 • zmieniać status zamówienia,
 • odczytywać i dodawać do Allegro numer listu przewozowego dla danego zamówienia (wysyła mail z informacją do klienta)
 • wystawić fakturę z produktem oraz kosztami wysyłki (możliwość pobierania towaru bezpośrednio z magazynu),
 • wystawić paragon jeśli klient nie życzy sobie faktury,
 • wysłać fakturę do klienta,
 • wybrać znacznik jaki ma zostać przypisany do dokumentu,
 • pobrać formę płatności,
 • powiązać fakturę w systemie Bizin z zamówieniem w Allegro.

UWAGA: Nasza integracja nie wymaga dodatkowych opłat. Wystarczy opłacony abonament Premium.

Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak poprawnie wykonać połączenie konta w Allegro z kontem w Bizin.

Rejestracja nowej aplikacji w Allegro

Po zalogowaniu do konta Allegro należy wywołać link https://apps.developer.allegro.pl/ a następnie kliknąć w przycisk: "ZAREJESTRUJ NOWĄ APLIKACJĘ". Następnie wypełniamy formularz zgodnie ze screenem poniżej:

Uwaga: Proszę zwrócić szczególną uwagę na adres URL do przekierowania, który należy przepisać bez błędu: https://system.bizin.pl/allegroCallback.php

Po dodaniu powinna pojawić się na liście zarządzanych aplikacji w "Allegro Developer Apps" nowa aplikacja o nazwie: Bizin.pl

Allegro 2

Spisujemy wartości z kolumn: "Client ID" oraz "Client Secret". Następnie logujemy się do systemu Bizin i przechodzimy do miejsca: "moje konto => Konfiguracja => Dodatki i integracje". Po kliknięciu przycisku:

Allegro 2_3

powinien pojawić się widok ustawień aplikacji z formatką do wpisania wcześniej zapisanych danych.

Allegro 3

Po wpisaniu danych oraz kliknięciu w przycisk "Zapisz ustawienia aplikacji Allegro" powinien pojawić się ekran jak poniżej.

Allegro 4

Ostatnią czynnością jaką należy wykonać jest kliknięcie w przycisk: "Zaloguj aplikację Bizin w Allegro". Poprawnie wykonana czynność powinna zakończyć się przekierowaniem na stronę główną systemu Bizin, co kończy procedurę rejestracji

Konfiguracja pluginu

Po wykonanej poprawnie rejestracji możemy skonfigurować działanie pluginu. W tym celu przechodzimy w miejsce: "moje konto => Konfiguracja => Dodatki i integracje" i klikamy w zakładkę: "Ustawienia aplikacji".

Allegro 5

Pola do ustawienia:

 • Stawka VAT - ponieważ na Allegro podaje się jedynie kwoty brutto bez stawki VAT, konieczne jest wskazanie domyślnej stawki jaka zostanie podana na wystawionych do zamówienia dokumentach
 • Znacznik na dokumencie - dokumenty mogą być automatycznie oznaczane znacznikiem z systemu. Więcej na ten temat tu
 • Sugeruj wysyłkę faktury - podczas wystawiania dokumentu sprzedaży do zamówienia pojawia się okno z pytaniem czy przesłać wystawiony dokument do Allegro. Domyślnie będzie zaznaczona wybrana w tym miejscu opcja.
 • Wyszukiwanie pozycji - na allegro w wystawianej aukcji można oznaczyć towar numerami: EAN lub produktu. Na ich podstawie można podczas wystawiania faktur wyszukiwać towar z magazynu i dodawać go do dokumentu. Daje to możliwość synchronizacji towaru na magazynie ze sprzedażą. UWAGA: Jeśli nie automat nie znajdzie towaru doda pozycję jako: "dowolny wpis".

Praca z pluginem

Po poprawnej konfiguracji możemy przejść do realizacji zamówień. W tym celu należy przejść w miejsce: "Menu => Sprzedaż => Wystaw dokument" a następnie klikamy w zakładkę: "Import"

Następnie klikamy w logo: "allegro"

Allegro 7

Przejście do widoku zamówienia odbywa się po kliknięciu w identyfikator wybranego zamówienia.

Allegro 8

W tym widoku możemy wystawić dowolny dokument sprzedaży jaki jest dostępny dla danego typu podmiotu oraz przesłać go do Allegro.

Allegro 9

W tym samym miejscu możemy również zmienić status zamówienia w systemie Allegro klikając w przycisk aktualnego statusu.

Allegro 10

W tym samym miejscu możemy klikać w przycisk: "List przewozowy" dodać do zamówienia numer przesyłki oraz wysłać go do Allegro

Allegro 10_5

Po poprawnym wystawieniu dokumentu na liście: "Menu => "Sprzedaż => Rejestr sprzedaży"

Allegro 11

Opinie naszych klientów

43 943
zadowolonych
klientów

BizIn.pl