Propozycja

Integracja Bizin.pl bankami Alior, ING, mBank i inne

04 listopad 2020, 14:26 Środa

Integracja Bizin.pl z bankami ING, Alior, mBank, PeKaO S.A. oraz Millennium ma za zadanie zapewnić naszym klientom szybką weryfikację transakcji finansowych dokumentów przychodowych oraz kosztowych. Przygotowano obsługę najpopularniejszego standardu wymiany informacji o transakcjach MT940.

Użycie integracji z bankami w systemie Bizin

Żeby dokonać importu transakcji a tym samym dokonać rozliczenia dokumentów przychodowych oraz kosztowych należy z bocznego menu wybrać opcję „Firma” ->” Kasa / Bank”.

Następnie w oknie ”Rejestr kasowo/bankowy” najeżdżamy kursorem na ikonę „Dodaj” i wciskamy opcję „Wczytaj wyciąg bankowy”.

W widoku „Dodawanie nowego wyciągu bankowego” w polu „Parser wyciągów MT940” wybieramy bank ING lub Alior, oraz podajemy lokalizację pliku zapisanego na komputerze i wciskamy zieloną ikonę wysyłania.

Zostajemy przeniesieni do widoku „Zarządzanie wczytanym plikiem wyciągów bankowych” w którym możemy wybrać walutę, rachunek docelowy oraz zaznaczyć transakcję bankowe które chcemy rozliczyć. Po dokonaniu wszystkich wyborów wciskamy przycisk „Importuj”.

UWAGA

System próbuje automatycznie przypisać przelew do danego kontrahenta. Odbywa się to na podstawie numeru rachunku z przelewu. W pierwszej kolejności wyszukiwanie następuje po numerach kont bankowych dostępnych na stronie: https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka W drugiej kolejności przeszukiwane są konta wpisane w lokalnej bazie kontrahentów systemu bizin.pl.

Wykorzystanie integracji ma za zadanie znacznie przyspieszyć procesy rozliczania dokumentów i umożliwienie uniknięcia pomyłek związanych z ręcznym wprowadzaniem danych transakcji bankowych. Ponadto w procesie tym dochodzi do weryfikacji poprawności rachunków bankowych kontrahenta, czy używane w transakcjach są zgodne z tymi wprowadzonymi do bazy rejestru VAT kontrahenta Klienta BizIn.

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

  • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
  • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
  • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
  • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Opinie naszych klientów

47 564
zadowolonych
klientów

BizIn.pl