Załóz darmowe konto w kilka sekund!
Po zakończeniu testów możesz zrezygnowac bez żadnych konsekwencji

Testuj ofertę Premium
bez żadnych zobowiazań
Oferta Basic
jest darmowa na zawsze!
konto za darmo
Testuj ofertę Premium
bez zadnych zobowiazań
Pełna lista funkcjonalności
www.bizin.pl /Pelna-lista-funkcjonalnosci

Suma kontrolna na fakturach

main_art_img

Podczas tworzenia i edytowania dokumentów przychodowych w systemie BizIn, generowany jest do każdego dokumentu oddzielny, unikalny i niepowtarzalny kod, tzw. suma kontrolna. Ten ciąg cyfr i liter wyliczany jest na podstawie zawartych w fakturze danych i dzięki niemu, zarówno sprzedający jak i jego kontrahenci, mają gwarancję niezmienności dokumentu, ponieważ wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany, spowoduje ponowne wyliczenie sumy kontrolnej.

Kod ten widoczny jest w systemie BizIn, w widoku specyfikacji i edycji dokumentów kosztowych.PDF-MD5Suma kontrolna może również zostać umieszczona na drukowanych fakturach. Aby to zrobić, należy zaznaczyć parametr konfiguracyjny: Umieszczaj sumę kontrolną w stopce dokumentów przychodowych dostępny w widoku: “Moje konto” -> “konfiguracja” -> “Główne parametry podmiotu” -> zakładka "Wydruki" 


Dzięki tej opcji, każdy użytkownik systemu BizIn może udowodnić autentyczność pochodzenia faktur oraz niezmienność i integralność ich treści

Algorytm jakiego używa system BizIn do obliczania sumy kontrolnej, to popularna kryptograficzna funkcja skrótu md5, która z dowolnego ciągu danych generuje 128-bitowy kod.

Przydatne linki:

Opinie naszych Klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty.
Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Prosty, łatwy i przyjazny system z dostępem z każdego urządzenia (telefon, tablet, komputer). Nie martwię się o przechowywanie danych.

Profesjonalny system. Szczerze polecam.

Super system. Dział serwisowy pomagał w dostosowaniu systemu dla moich potrzeb pod Firmę Angielską. Jestem zachwycony.

Bardzo intuicyjny oraz łatwy w obsłudze program. Rewelacyjna jest możliwość importowania dokumentów do biura rachunkowego.

Polecam bizin.pl. My używamy go jako narzędzie dla mobilnego przedstawiciela i sprawdza się. Często są wprowadzane zmiany na prośbę użytkownika - co jest bardzo pomocne :)

Prosty w obsłudze, wszędzie dostępny. Posiada wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia firmy. Wystawiaj, pobieraj, wysyłaj, generuj - wszystko po jednym kliknięciu jest w systemie BizIn.pl. Intuicyjny interfejs pozwala w łatwy sposób zadbać o dokumenty w firmie.

31 796
zadowolonych klientów

Dane kontaktowe

+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta biuro@bizin.pl - Kontakt e-mail

Dane adresowe

BizIn Sp. z o.o. ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341 Kapitał zakładowy: 50 000 zł.

Pomoc techniczna

Telefon: +48 725 060 408 E-mail: biuro@bizin.pl FAQ: Pytania i odpowiedzi
Loading...

Wypróbuj pakiet Premium bez żadnych zobowiązań przez cały miesiąc