Oznaczanie dokumentów w systemie

Często się zdarza, że dokumenty sprzedażowe lub kosztowe powinny zostać oznaczone w celu wykonania analiz lub prezentacji tylko pewnej grupy z nich. W tym celu został stworzony słownik znaczników, którym można oznaczyć wszystkie dokumenty (przychodowe i kosztowe) przechowywane w systemie BizIn.

Praktyczne wykorzystanie

Firmy korzystające z naszego systemu zadają nam pytania i proszą o poradę, jak wykonać niektóre analizy i uzyskać pewien efekt np.:

Chciałbym z jednego magazynu prowadzić sprzedaż tradycyjną oraz sprzedaż internetową. W jaki sposób oznaczyć dokumenty tak żebym mógł je rozróżnić i obliczyć sobie marżę dla tych 2 rodzajów sprzedaży osobno?

Księgowość wystawia faktury na handlowców. Jak oznaczyć, która faktura jest kogo i jak obliczyć przychód?

W firmie mamy dwóch wspólników. Każdy ma swoje koszty. Jak wyliczyć koszty w systemie przypadające dla każdego z nich?

Podane powyżej przykłady problemów mogą z powodzeniem być rozwiązane dzięki słownikowi znaczników.

Dodawanie znaczników w systemie

Na samym początku należy dodać przynajmniej jeden znacznik. W tym celu należy udać się w systemie do miejsca: moje konto => Słowniki => Znaczniki dokumentów i kliknąć przycisk "Dodaj nowy znacznik"

Przypisywanie znaczników do dokumentów

Po dodaniu do słownika przynajmniej jednego aktywnego znacznika w widoku edycji dokumentów sprzedażowych i kosztowych powinno pojawić się pole wyboru "znacznik dokumentu". Po wybraniu odpowiedniego pola i zapisaniu formularza dokument zostaje oznaczony. Standardowo każdy dokument oznaczany jest typem Ogólny.

Jeśli w ten sposób zostaną oznakowane wszystkie dokumenty to będziemy mogli przeprowadzać analizy i wyświetlać dokumenty zgodnie z naszymi potrzebami.

Wykorzystanie znaczników

Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu dokumentów można w rejestrze sprzedaży i zakupów zaznaczyć wybrane znaczniki do filtrowania znalezionych rekordów.

To samo możemy zrobić w narzędziach "Analiza i statystyki".

Opinie
naszych klientów

33 387
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl