Propozycja

Suma kontrolna na fakturach

10 luty 2013, 16:28

Podczas tworzenia i edytowania dokumentów przychodowych w systemie BizIn, generowany jest do każdego dokumentu oddzielny, unikalny i niepowtarzalny kod, tzw. suma kontrolna. Ten ciąg cyfr i liter wyliczany jest na podstawie zawartych w fakturze danych i dzięki niemu, zarówno sprzedający jak i jego kontrahenci, mają gwarancję niezmienności dokumentu, ponieważ wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany, spowoduje ponowne wyliczenie sumy kontrolnej.

Kod ten widoczny jest w systemie BizIn, w widoku specyfikacji i edycji dokumentów kosztowych.PDF-MD5Suma kontrolna może również zostać umieszczona na drukowanych fakturach. Aby to zrobić, należy zaznaczyć parametr konfiguracyjny: Umieszczaj sumę kontrolną w stopce dokumentów przychodowych dostępny w widoku: “Moje konto” -> “konfiguracja” -> “Główne parametry podmiotu” -> zakładka "Wydruki" 


Dzięki tej opcji, każdy użytkownik systemu BizIn może udowodnić autentyczność pochodzenia faktur oraz niezmienność i integralność ich treści

Algorytm jakiego używa system BizIn do obliczania sumy kontrolnej, to popularna kryptograficzna funkcja skrótu md5, która z dowolnego ciągu danych generuje 128-bitowy kod.

Przydatne linki:

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

  • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
  • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
  • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
  • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Opinie naszych klientów

47 702
zadowolonych
klientów

BizIn.pl