aktualności

Suma kontrolna na fakturach

10 luty 2013, 16:28

Podczas tworzenia i edytowania dokumentów przychodowych w systemie BizIn, generowany jest do każdego dokumentu oddzielny, unikalny i niepowtarzalny kod, tzw. suma kontrolna. Ten ciąg cyfr i liter wyliczany jest na podstawie zawartych w fakturze danych i dzięki niemu, zarówno sprzedający jak i jego kontrahenci, mają gwarancję niezmienności dokumentu, ponieważ wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany, spowoduje ponowne wyliczenie sumy kontrolnej.

Kod ten widoczny jest w systemie BizIn, w widoku specyfikacji i edycji dokumentów kosztowych.PDF-MD5Suma kontrolna może również zostać umieszczona na drukowanych fakturach. Aby to zrobić, należy zaznaczyć parametr konfiguracyjny: Umieszczaj sumę kontrolną w stopce dokumentów przychodowych dostępny w widoku: “Moje konto” -> “konfiguracja” -> “Główne parametry podmiotu” -> zakładka "Wydruki" 


Dzięki tej opcji, każdy użytkownik systemu BizIn może udowodnić autentyczność pochodzenia faktur oraz niezmienność i integralność ich treści

Algorytm jakiego używa system BizIn do obliczania sumy kontrolnej, to popularna kryptograficzna funkcja skrótu md5, która z dowolnego ciągu danych generuje 128-bitowy kod.

Przydatne linki:

Opinie
naszych klientów

34 277
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl