Propozycja

Jak skonfigurować drukarkę fiskalną – integracja z BizIn.pl

Jak skonfigurować drukarkę fiskalną – integracja z BizIn.pl limit_size

Uruchomienie drukarki nie powinno sprawić kłopotu średnio zaawansowanemu użytkownikowi. Cały proces wymaga przejścia przez kilka dość łatwych kroków konfiguracyjnych opisanych poniżej. Jeśli nie czujesz się na siłach by wykonać cały proces samemu to polecamy, aby instalację i konfigurację drukarki przeprowadziła osoba lub firma zajmująca się serwisem drukarek fiskalnych (np. firma która dostarczyła Państwu drukarkę).

Przetestuj za darmo!

W celu przetestowania wszystkich aspektów pracy z drukarką w naszym systemie, udostępniamy możliwość uruchomienia pełnej funkcjonalności wydruków fiskalnych na okres jednego miesiąca bez konieczności opłacania abonamentu.

Krok 1. Poprawna integracja z drukarką fiskalną na komputerze klienta

Przed rozpoczęciem procesu konfiguracji drukarki fiskalnej w systemie BizIn.pl należy dokładnie sprawdzić czy:

 • urządzenie na pewno jest poprawnie skonfigurowane do pracy na Państwa komputerze,
 • ma zgodnie z zaleceniami producenta zainstalowane najnowsze niezbędne sterowniki,
 • ewentualne dostarczone przez producenta oprogramowanie potrafi poprawnie wydrukować paragon testowy,

Gdy drukarka jest skonfigurowana i działa poprawnie na naszym systemie możemy przejść do uruchamiania jej w systemie BizIn.pl

Uwaga: Korzystanie z drukarki zintegrowanej z BizIn.pl jest możliwe wyłącznie na systemie operacyjnym Windows.

Krok 2. Pobranie niezbędnych plików

System BizIn.pl współpracuje z programem BizIn - fiskalizator, którego można pobrać na swój komputer

Pobierz - BizIn Fiskalizator

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

 • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
 • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
 • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
 • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Krok 3. Instalacja oprogramowania: BizIn – fiskalizator

Po uruchomieniu programu instalacyjnego pojawi się okno “Umowa licencyjna” którą trzeba zaakceptować aby przejść do instalacji programu.  

Następnie wskazujemy docelową lokalizację plików aplikacji. 

Poprawna instalacja powinna zakończyć się następującym komunikatem.

Krok 4. Konfiguracja programu BizIn - fiskalizator do współpracy z drukarką fiskalną

Po zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu należy wykonać podstawową konfigurację wymagającą wskazania danych podłączonej drukarki.

Poniższy opis procesu pokazuje instalację drukarki NOVITUS HDe.

W pierwszym kroku należy przejść do ustawień aplikacji wybierając z górnego menu: "Start" -> "Ustawienia"

Następnie należy przejść do zakładki "Urządzenia" i wcisnąć przycisk "Dodaj".

Wskazujemy odpowiednio Protokół oraz podajemy odpowiedni port lub adres IP naszej drukarki oraz kodowanie znaków UTF-8.  

Edycja drukarki fiskalnej

Jeśli drukarka jest poprawnie podłączona do komputera oraz dane zostały poprawnie wpisane po wciśnięciu przycisku "Przetestuj połączenie" powinien pokazać się następujący komunikat:

Krok 5. Konfiguracja programu BizIn - fiskalizator do współpracy z systemem BizIn.pl

Po poprawnym wykonaniu wszystkich poprzednik kroków pozostaje jedynie skonfigurować dane dostępowe pozwalające na poprawną komunikację zainstalowanego programu "BizIn - fiskalizator" z systemem BizIn.pl.

Do wykonania tego kroku niezbędne jest uzyskanie trzech identyfikatorów określających jednoznacznie zainstalowaną drukarkę w systemie BizIn.pl

 • ipP - niepowtarzalny identyfikator podmiotu
 • API-KEY - 32 znakowy (256-bitowy) klucz zabezpieczający połączenie
 • Identyfikator drukarki - niepowtarzalny identyfikator drukarki


W celu pozyskania niezbędnych informacji należy zalogować się na swoje konto i przejść do widoku: "Moje konto" -> "Fiskalizator".

Jest to miejsce służące do zarządzania drukarkami przypisanymi do naszego podmiotu. W celu dodania nowej drukarki należy wcisnąć przycisk "Dodaj nową drukarkę" i w widoku "Dodawanie drukarki fiskalnej" wpisać nazwę jaką będzie identyfikowana nowa drukarka w systemie. Jeżeli drukarka ma pracować w trybie natychmiastowego wydruku zaznaczamy odpowiednią opcję, jednak wiąże się to z dodatkową konfiguracją przeglądarki. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Po wpisaniu nazwy drukarki i wybraniu wszystkich opcji należy wcisnąć przycisk "Dodaj".

Po poprawnym dodaniu nowej drukarki pozostaje jedynie wskazać jej abonament. Podczas pierwszej rejestracji pierwszej drukarki system umożliwia przypisanie całkowicie darmowej jednomiesięcznej umowy próbnej. W celu wybrania umowy należy wcisnąć przycisk "wybierz" obok pola abonament lub samo pole abonamentu. Powinno pojawić się nam okno z widokiem "Obsługa usług dodatkowych", w którym możemy aktywować odpowiedni pakiet wskazując go i klikając przycisk "Aktywuj".

Po wybraniu abonamentu dla drukarki powracając do widoku "Konfiguracja drukarki fiskalnej" nie powinno już być żadnych komunikatów informujących o błędach, a w polu "BizIn fiskalizator - dane dostępowe" znajdziemy gotowe do wpisania w zainstalowanym na naszym komputerze programie dane.

Uzyskane dane należy wpisać w wymagane pola programu "BizIn fiskalizator", który po wciśnięciu przycisku "Przetestuj" wykona proces autoryzacji przy pomocy wpisanych danych i jeśli przejdzie on pomyślnie zostanie wyświetlony komunikat "Połączenie nawiązano poprawnie".

Na tym proces instalacji i konfiguracji połączenia systemu BizIn.pl z drukarką fiskalną może zostać zakończony.

W celu potwierdzenia można wydrukować testowy paragon fiskalny bezpośrednio z systemu BizIn.pl.

W związku z powyższym proponujemy wystawienie próbnego dokumentu przychodowego o wartości 0.01 PLN. Następnie w widoku specyfikacji lub edycji tego dokumentu należy wskazać na ikonkę drukuj a następnie wybrać z rozwijanej listy przycisk "Fiskalizator".

 

Powinno pojawić się okno kontroli procesu fiskalizacji, w którym należy wcisnąć przycisk "Wystaw paragon fiskalny",

Po wciśnięciu przycisku system powinien skomunikować się z drukarką i wydrukować paragon.

Poszczególne kroki wykonywane przez system znajdują się w bloku "Historia fiskalizacji", co umożliwia szybkie zdiagnozowanie ewentualnych problemów.

Przykładowy widok okna po wydrukowaniu paragonu fiskalnego może wyglądać następująco:

Tryb natychmiastowy

W widoku konfiguracji drukarki fiskalnej dostępny jest jeszcze jeden nieopisany parametr "Tryb natychmiastowego wydruku". Pozwala on na wydruk od razu po wykonaniu dyspozycji bez konieczności oczekiwania do 15 sek. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule na naszej stronie internetowej pod adresem: /Pelna-lista-funkcjonalnosci/Drukarka-fiskalna-tryb-natychmiastowy/

Dobre rady i uwagi

 • podczas drukowania paragonów program BizIn fiskalizator musi być uruchomiony i poprawnie skonfigurowany,
 • jeśli fiskalizujemy dokument przychodowy typu "paragon niefiskalny", numer tego dokumentu zostaje zmieniony na numer otrzymany z drukarki fiskalnej,
 • z uwagi na to, że ilość możliwych konfiguracji systemów operacyjnych i urządzeń do nich podłączonych, nie świadczymy usługi wsparcia podczas konfiguracji drukarki na komputerach naszych klientów,
 • dla firm korzystających z systemów Linux sugerujemy możliwość skorzystania z emulatora Windowsa o nazwie Wine, który może w niektórych przypadkach umożliwić wydruk paragonów z naszego systemu,
 • po podłączeniu drukarki do programu BizIn fiskalizator, wydruki możemy wykonywać z dowolnego urządzenia. Oznacza to, że drukarka nie musi być podłączona do tego samego urządzenia co operator,
 • system umożliwia podłączenie wielu urządzeń fiskalizujących i skonfigurowanie im oddzielnych uprawnień do wydruku.
 • cały proces wygląda identycznie w przypadku uruchamiania nowej drukarki online

Opinie naszych klientów

46 273
zadowolonych
klientów

BizIn.pl