Załóz darmowe konto w kilka sekund!
Po zakończeniu testów możesz zrezygnowac bez żadnych konsekwencji

Testuj ofertę Premium
bez żadnych zobowiazań
Oferta Basic
jest darmowa na zawsze!
konto za darmo
Testuj ofertę Premium
bez zadnych zobowiazań
Pełna lista funkcjonalności
www.bizin.pl /Pelna-lista-funkcjonalnosci

Drukarka fiskalna - tryb natychmiastowy

Aplikacja BizIn fiskalizator może pracować w dwóch trybach pracy różniących się możliwościami oraz prędkością wydruku. Oba mają swoje zalety jak i wady co należy uwzględnić podczas wyboru.

Tryb standardowy

W tym trybie aplikacja "BizIn fiskalizator" razem z drukarką mogą być podłączone i skonfigurowane na dowolnym komputerze z dostępem do internetu. Wydruk może być inicjowany zdalnie na dowolnym urządzeniu (smartfon, tablet, laptop czy komputer). Wadą takiego rozwiązania jest konieczność oczekiwania na wydruk nawet do 15 sekund.

Czas oczekiwania można zmieniać w konfiguratorze programu "BizIn fiskalizator => Start -> Ustawienia -> Częśtotliwość próbkowania".

Tryb natychmiastowego wydruku

W tym trybie, aplikacja "BizIn fiskalizator" musi być zainstalowana na tym samym komputerze, z którego inicjowany jest wydruk paragonu. Wymagane jest również doinstalowanie do przeglądarki internetowej dodatkowego certyfikatu (opis dostępny jest poniżej). Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że wydruk generowany jest natychmiast bez konieczności oczekiwania na wywołanie go w zadanym cyklu próbkowania.

Gdzie zmienić tryb

Koniecznie należy zainstalować najnowszą wersję programu zgodnie z opisem na stronie: https://www.bizin.pl/Drukarka-Fiskalna/. Zmiana trybu pracy odbywa się w dwóch miejscach:

  1. W programie "BizIn fiskalizator" w widoku "Ustawienia programu" (Start -> Ustawienia) zaznaczając parametr: "Tryb natychmiastowego wydruku".
  2. W systemie BizIn. W tym celu należy po wybraniu drukarki w miejscu "Moje konto -> fiskalizator" należy zaznaczyć parametr: "Tryb natychmiastowego wydruku".

Dodatkowa (niestandardowa) konfiguracja przeglądarki internetowej

Tryb natychmiastowego wydruku wymaga doinstalowania certyfikatu organu certyfikacji SSL: "BizIn - Certifying Authority". W tym celu należy pobrać certyfikat BizInCA.crt oraz zainstalować go na swojej przeglądarce internetowej.

Poniżej przedstawiamy procedurę jaką należy przejść w wybranych przeglądarkach aby tryb natychmiastowego wydruku mógł poprawnie funkcjonować.

  • Firefox

Klikamy w menu przeglądarki przycisk "Opcje". Następnie wybieramy: "Prywatność i bezpieczeństwo => Wyświetl certyfikaty"

Certyfikat CA w Firefox

W oknie "Menadżer certyfikatów" klikamy przycisk "Import" dla "Organy certyfikacji"  i po kliknięciu przycisku "Importuj" wskazujemy pobrany wcześniej plik BizInCA.crt 

  • Chrome, Opera

Klikamy w menu przeglądarki przycisk "Ustawienia". Następnie wybieramy: "Zaawanowane => Zarządzaj certyfikatami"

Certyfikat CA w Chrome

W oknie "Certyfikaty" klikamy przycisk "Import" w zakładce "Zaufane główne urzędy certyfikacji" i po kliknięciu przycisku "Importuj" wskazujemy pobrany wcześniej plik BizInCA.crt

  • Edge i Internet Explorer

Obie przeglądarki korzystają z systemowego narzędzia do zarządzania certyfikatami: "Zarządzaj certyfikatami komputerów", które jest dostępne w Panelu sterowania komputera.

Certyfikat CA Windows

Po wywołaniu narzędzia klikamy prawym przyciskiem w pole: "Certyfikaty - komputer lokalny -> Zaufane główne urzędy certyfikacji -> Certyfikaty" i wybieramy z menu: "Wszystkie zadania -> Importuj". W kreatorze importu wskazujemy pobrany wcześniej plik BizInCA.crt i postępujemy zgodnie z poleceniami.

Opinie naszych Klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty.
Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Wiele rozbudowanych funkcjonalności oraz dostęp z każdego miejsca i o każdej porze – super.

Bardzo intuicyjny oraz łatwy w obsłudze program. Rewelacyjna jest możliwość importowania dokumentów do biura rachunkowego.

Super system. Dział serwisowy pomagał w dostosowaniu systemu dla moich potrzeb pod Firmę Angielską. Jestem zachwycony.

Prosty w obsłudze, wszędzie dostępny. Posiada wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia firmy. Wystawiaj, pobieraj, wysyłaj, generuj - wszystko po jednym kliknięciu jest w systemie BizIn.pl. Intuicyjny interfejs pozwala w łatwy sposób zadbać o dokumenty w firmie.

Profesjonalny system. Szczerze polecam.

System działa intuicyjnie i niezawodnie. Praca na nim to czysta przyjemność.

32 429
zadowolonych klientów

Dane kontaktowe

+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta biuro@bizin.pl - Kontakt e-mail

Dane adresowe

BizIn Sp. z o.o. ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341 Kapitał zakładowy: 50 000 zł.

Pomoc techniczna

Telefon: +48 725 060 408 E-mail: biuro@bizin.pl FAQ: Pytania i odpowiedzi
Loading...

Wypróbuj pakiet Premium bez żadnych zobowiązań przez cały miesiąc