Propozycja

Drukarka fiskalna - tryb natychmiastowy

Aplikacja BizIn fiskalizator może pracować w dwóch trybach pracy różniących się możliwościami oraz prędkością wydruku. Oba mają swoje zalety jak i wady co należy uwzględnić podczas wyboru.

Tryb standardowy

W tym trybie aplikacja "BizIn fiskalizator" razem z drukarką mogą być podłączone i skonfigurowane na dowolnym komputerze z dostępem do internetu. Wydruk może być inicjowany zdalnie na dowolnym urządzeniu (smartfon, tablet, laptop czy komputer). Wadą takiego rozwiązania jest konieczność oczekiwania na wydruk nawet do 15 sekund.

Czas oczekiwania można zmieniać w konfiguratorze programu "BizIn fiskalizator => Start -> Ustawienia -> Częśtotliwość próbkowania".

Tryb natychmiastowego wydruku

W tym trybie, aplikacja "BizIn fiskalizator" musi być zainstalowana na tym samym komputerze, z którego inicjowany jest wydruk paragonu. Wymagane jest również doinstalowanie do przeglądarki internetowej dodatkowego certyfikatu (opis dostępny jest poniżej). Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że wydruk generowany jest natychmiast bez konieczności oczekiwania na wywołanie go w zadanym cyklu próbkowania.

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

  • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
  • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
  • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
  • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Gdzie zmienić tryb

Koniecznie należy zainstalować najnowszą wersję programu zgodnie z opisem na stronie: https://www.bizin.pl/Drukarka-Fiskalna/. Zmiana trybu pracy odbywa się w dwóch miejscach:

  1. W programie "BizIn fiskalizator" w widoku "Ustawienia programu" (Start -> Ustawienia) zaznaczając parametr: "Tryb natychmiastowego wydruku".
  2. W systemie BizIn. W tym celu należy po wybraniu drukarki w miejscu "Moje konto -> fiskalizator" należy zaznaczyć parametr: "Tryb natychmiastowego wydruku".

Dodatkowa (niestandardowa) konfiguracja przeglądarki internetowej

Tryb natychmiastowego wydruku wymaga doinstalowania certyfikatu organu certyfikacji SSL: "BizIn - Certifying Authority". W tym celu należy pobrać certyfikat BizInCA.crt oraz zainstalować go na swojej przeglądarce internetowej.

Poniżej przedstawiamy procedurę jaką należy przejść w wybranych przeglądarkach aby tryb natychmiastowego wydruku mógł poprawnie funkcjonować.

Firefox

Klikamy w menu przeglądarki przycisk "Opcje". Następnie wybieramy: "Prywatność i bezpieczeństwo => Wyświetl certyfikaty"

Certyfikat CA w Firefox

W oknie "Menadżer certyfikatów" klikamy przycisk "Import" dla "Organy certyfikacji" i po kliknięciu przycisku "Importuj" wskazujemy pobrany wcześniej plik BizInCA.crt 

Chrome, Opera

Klikamy w menu przeglądarki przycisk "Ustawienia". Następnie wybieramy: "Zaawanowane => Zarządzaj certyfikatami"

Certyfikat CA w Chrome

W oknie "Certyfikaty" klikamy przycisk "Import" w zakładce "Zaufane główne urzędy certyfikacji" i po kliknięciu przycisku "Importuj" wskazujemy pobrany wcześniej plik BizInCA.crt

Edge i Internet Explorer

Obie przeglądarki korzystają z systemowego narzędzia do zarządzania certyfikatami: "Zarządzaj certyfikatami komputerów", które jest dostępne w Panelu sterowania komputera.

Certyfikat CA Windows

Po wywołaniu narzędzia klikamy prawym przyciskiem w pole: "Certyfikaty - komputer lokalny -> Zaufane główne urzędy certyfikacji -> Certyfikaty" i wybieramy z menu: "Wszystkie zadania -> Importuj". W kreatorze importu wskazujemy pobrany wcześniej plik BizInCA.crt i postępujemy zgodnie z poleceniami.

Zobacz także

Opinie naszych klientów

46 588
zadowolonych
klientów

BizIn.pl