Propozycja

Integracja Bizin z platformą Shoper

Integracja Bizin z platformą Shoper limit_size

Ostatnie lata bez wątpienia są wyjątkowe dla branży e-commerce. Konieczność dostosowywania do ciągle rosnących się potrzeb klienta wymusiła na nas zmiany. Odpowiedzią mają być powstające platformy SaaS, które oferują stosunkowo małym nakładem pracy i środków gotowe rozwiązania umożliwiające otworzenie własnego sklepu. Jednym z takich serwisów jest Shoper, z którym Bizin ma teraz integrację umożliwiającą między innymi:

 • pobieranie zamówień za sklepu,
 • wyświetlanie pełnych danych o zamówieniach wraz informacjami o kupującym, czy chce fakturę, statusie, zamówionym produkcie lub produktach, wartości itp.,
 • wystawianie faktur z produktem oraz kosztami wysyłki (możliwość pobierania towaru bezpośrednio z magazynu),
 • wystawianie paragonów jeśli klient nie życzy sobie faktury,
 • wybór znacznika jaki ma zostać przypisany do dokumentu,
 • pobranie formy płatności,
 • powiązanie faktur w systemie Bizin z zamówieniem w systemie Shoper

UWAGA: Nasza integracja nie wymaga dodatkowych opłat. Wystarczy opłacony abonament Premium.

Integracja z platformą e-commerce Shoper

Aby uruchomić integrację systemu Bizn z platformą handlową Shoper trzeba mieć uruchomioną instancję tej aplikacji w dowolnym modelu. Najtańszy pakiet złoty zapewnia dostęp do API aplikacji i w taki właśnie sposób z udziałem REST API odbywa się komunikacja Bizin z systemem Shoper.

Konfiguracja dostępu do API

Do poprawnego działania integracji z Bizin wymagane jest utworzenie grupy zabezpieczeń (Grupy administratorów) w sklepie Shoper oraz konta użytkownika należącego do tej grupy. Po zalogowaniu do twojego sklepu Shoper przejdź do sekcji: "Ustawienia / Ogólne / Administratorzy sklepu" i naciśnij "Dodaj grupę administratorów".

Shoper 1

W formularzu uzupełnij wymagane pola: "Nazwa" oraz "Typ dostępu" - dostęp do webapi i kliknij przycisk "ZAPISZ".

Shoper 2

Po zapisaniu nowa grupa administratorów powinna być dostępna w sekcji: "Ustawienia / Ogólne / Administratorzy sklepu". Następnie w widoku listy Administratorów kliknij na ikonę trybu w kolumnie akcje tabeli i wybierz opcję "edytuj". W oknie "edycji grupy administratorów" wybierz z menu zakładkę "Uprawnienia". Dla uprawnienia "Sprzedaż" wybierz uprawnienie Odczyt, dodawanie, edycja. Po wybraniu uprawnień kliknij "ZAPISZ".

Shoper 3

Zdefiniuj pozostałe uprawnienia wg poniższego schematu:

Shoper 4

Po kliknięciu przycisku "ZAPISZ" przechodzimy do widoku: "Ustawienia / Ogólne / Administratorzy sklepu" i klikamy przycisk "DODAJ ADMINISTRATORA".

W formularzu uzupełnij wymagane pola. Pamiętaj żeby poprawnie zapisać e-mail i hasło nowego administratora gdyż te dane wraz z adresem url sklepu będą wymagane do nawiązania połączenia Bizin ze sklepem Shoper (e-mail, hasło administratora i url sklepu).

Shoper 5

Na tym działaniu zakończyliśmy niezbędną konfiguracje po stronie systemu Shoper.

Konfiguracja integracji po stronie Bizin

Aby skonfigurować integrację do współpracy z platformą e-commerce Shoper należy zalogować się w systemie Bizin i przejść do miejsca: "Moje konto / Konfiguracja / Dodatki i integracje" i wybrać integrację Shoper klikając w przycisk:

Shoper 6

Następnie w karcie "Ustawienia aplikacji" uzupełnij formularz danymi:

 • Adres aplikacji - url sklepu internetowego Shoper;
 • Login - adres e-mail administratora utworzonego w grupie administratorów;
 • Klucz - hasło administratora

Shoper 7

Weryfikacja poprawnej konfiguracji połączenia do API sklepu Shoper odbywa się każdorazowo w momencie inicjalizacji okna integracji, jeśli wystąpi błąd połączenia a zmiana ustawień umożliwia połączenie z API zostaniemy automatycznie przekierowani do karty "Ustawienia aplikacji" z odpowiednim komunikatem.

Konfiguracja wystawianych dokumentów

Po wykonaniu poprawnej konfiguracji połączenia z API sklepu w systemie Shoper możemy przejść do ustawienia integracji dotyczą procesu znakowania dokumentu oraz współpracy z magazynem podczas dodawania dokumentu przychodowego. Klient Bizin może zdefiniować znacznik dla dokumentów powstałych na skutek użycia integracji z platformą Shoper oraz określić po jakim polu system Bizin ma wyszukiwać istnienia pozycji z zamówienia z istniejącą pozycją w magazynie. Identyfikacja pozycji magazynowej może odbywać się z użyciem kodów: EAN oraz PN (product number). Modyfikacji ustawień dokonuje się w zakładce "Ustawienia aplikacji" panelu integracji.

Shoper 8

Praca z pluginem

Po poprawnej konfiguracji możemy przejść do realizacji zamówień. W tym celu należy przejść w miejsce: "Menu => Sprzedaż => Wystaw dokument" klikamy w zakładkę: "Import" a następnie przycisk: "Shoper"

Shoper 9

Zamówienia w module są posortowane wg najnowszych u góry. Na liście zamówień można śledzić aktualny status zamówień. Przechodzimy do podglądu zamówienia poprzez kliknięcie wiersza zamówienia w kolumnie: "ID zamówienia".

Shoper 10

Po wskazaniu na tekst "Dane do faktury" nastąpi wyświetlenie informacji o płatniku dokumentu. Podgląd dokumenty zamówienia prezentuje również informacje z jakiego konta zostało złożone.

Aby wystawić dokument sprzedaży klikamy w przycisk: "Wystaw dokument sprzedaży". Moduł na podstawie danych zamówienia podpowiada jaki typ dokumentu sprzedaży można wystawić. Wybierz typ dokumentu i kliknij "OK".

Shoper 11

Po utworzeniu faktury nastąpi odświeżenie karty zamówienia a przycisk "Wystaw dokument sprzedaży" zostanie zamieniony przyciskiem z linkiem do faktury pn. "Podgląd: faktura". Zmieni się również widok listy zamówień i przy wybranym zamówieniu pojawi się informacja o wystawionym dokumencie.

Shoper 12

Jeśli kontrahent ze sklepu nie istnieje system Bizin automatycznie utworzy kontrahenta w systemie.

Shoper 13

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

 • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
 • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
 • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
 • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Opinie naszych klientów

47 267
zadowolonych
klientów

BizIn.pl