Jak wystawić fakturę Pro Forma?

 Zasada wystawiania faktury VAT Pro Forma jest taka sama jak:

  • Faktura VAT
  • Faktura VAT MP
  • Paragonu NF
  • Faktura VAT zaliczka
  • Faktura VAT marża

Aby wystawić fakturę pro forma wybieramy “Menu/Sprzedaż” -> “Wystaw dokument”, następnie wybieramy zakładkę "Faktura pro forma" i podajemy kontrahenta. 

W oknie “Edycja dokumentu: Faktura pro forma” wprowadzamy pozycje sprzedażowe.

Następnie drukujemy i zapisujemy utworzony dokument


 

Widok faktury pro forma wystawionej za pomocą systemu BizIn.pl

Jedyna różnica pomiędzy fakturą pro forma a innymi dokumentami sprzedażowymi jest taka, że to nie jest dokument księgowy, w związku z czym program daje nam możliwość powiązania dokumentu z innym dokumentem sprzedażowym np. Fakturą VAT lub Faktura VAT MP (w zależności od konfiguracji systemu). Podczas wiązania, zostanie na podstawie Faktury Pro Forma utworzony dokument sprzedażowy.

Aby powiązać Fakturę Pro Forma z innym dokumentem sprzedażowym w oknie “Edycja dokumentu: Faktura pro forma” należy wcisnąć przycisk “Powiązania” 

W ”Kreatorze wystawiania dokumentu powiązanego” w oknie ”Źródło” wybieramy status po operacji (aktywny/zamknięty) oraz podajemy datę spłaty należności. Następnie w oknie ”Nowy dokument powiązany” wybieramy typ dokumentu jaki chcemy wystawić oraz podajemy datę wystawienia/sprzedaży. Po uzupełnieniu wszystkich pól wciskamy przycisk ”Wygeneruj nowy dokument powiązany”.  

Widok faktury VAT MP z powiązaną fakturą VAT pro forma

Opinie
naszych klientów

32 838
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl