Propozycja

Wielkie wiosenne sprztanie długów

05 kwiecień 2022, 17:28 Wtorek
Wielkie wiosenne sprztanie długów limit_size

Po co prowadzona jest akcja?

Wiosna to dla wielu firm świeże podejście do planów i projektów.

Aby można było je zrealizować, potrzebne są środki, także te zamrożone w niezapłaconych fakturach. Akcję prowadzimy po to, aby wesprzeć przedsiębiorców w sprawnym odzyskaniu pieniędzy od klientów.

Co zyskają Przedsiębiorcy?

Chcemy także edukować właścicieli firm, że czekanie, aż klient sam zapłaci, nie pomaga w zachowaniu płynności finansowej firm. Badanie „Relacje między kontrahentami po zleceniu windykacji”, przeprowadzone w 2021 r. na zlecenie Kaczmarski Inkasso, pokazało, że przedsiębiorstwa korzystające z windykacji polubownej są postrzegane jako wiarygodne i odpowiedzialnie podchodzące do zapłaty za swoją pracę. Wskazało tak aż 73 proc. małych i średnich przedsiębiorstw.

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

  • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
  • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
  • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
  • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Czemu wiosenne sprzątanie?

Nawiązujemy do tradycyjnych wiosennych porządków gdzie gruntowne sprzątanie jest elementem wejścia nową porę roku. Zachęcamy do porządków także w finansach firmy. Mówimy o tym dlaczego warto szybko upomnieć się o zapłatę i jak sprawnie odzyskać należności za sprzedane towary i wykonane usługi, zachowując przy tym dobre relacje z kontrahentami.

Właściciele małych i średnich firm są nie tylko przedsiębiorcami. Prowadząc biznes, zajmują się sprzedażą swoich produktów i usług, dostawami, księgowością, a gdy pojawiają się problemy z płatnościami od klientów - także odzyskiwaniem należności. Właśnie po to, by ich odciążyć , zapraszamy do Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów. To  akcja, która pomaga odzyskać firmowe pieniądze oraz zdyscyplinować klientów do terminowego regulowania zobowiązań.

Jak wynika z badania „Audyt windykacyjny”, przeprowadzonego na zalecenie Kaczmarski Inkasso, brak terminowej zapłaty jest bolączką 60% przedsiębiorstw. Takich problemów doświadczają głównie małe firmy oraz te z branży usługowej. Nie omijają one jednak żadnego biznesu, niezależnie od skali jego działalności.

W styczniu zmiany związane z Polskim Ładem skutecznie odciągnęły przedsiębiorców od pilnowania płynności finansowej. Nie wszyscy byli wtedy w stanie zająć się dyscyplinowaniem dłużników do spłaty faktur wystawionych w końcówce roku.

W lutym  należności od kontrahentów były już przeterminowane o około miesiąc. Im więcej czasu upłynie, tym mniejsza szansa na odzyskanie pieniędzy. Nasi nierzetelni klienci  mogą bowiem wpaść z spiralę długów.

Dlatego  w marcu przypominamy o  konieczności odzyskania płatności za przeterminowane faktury. Jest to ostatnia szansa na szybkie przywrócenie gotówki do obiegu i utrzymanie dobrych relacji z klientami.

Więcej na temat windykacji w Bizin: kliknij tu

Opinie naszych klientów

46 587
zadowolonych
klientów

BizIn.pl