aktualności

Nadawanie serii numeracji dokumentów przychodowych

03 czerwiec 2019, 11:47 Poniedziałek

Wraz z ostatnią aktualizacją system BizIn został wyposażony w nową funkcjonalność pozwalającą na nadawanie serii numeracyjnych w dokumentach w zależności od przypisanego do nich znacznika. Funkcjonalność ta jest dostępna po dodaniu przynajmniej jednego znacznika dokumentów w słowniku. Więcej o tym jak dodać znaczniki przeczytasz tutaj.

Jeżeli mamy już dodany znacznik, kolejnym krokiem jest włączenie odpowiedniej opcji konfiguracyjnej. Żeby to zrobić należy wybrać „moje konto” i przejść do okna „konfiguracja”. W zakładce „numeracja” zaznaczamy opcję „Osobna numeracja faktur w zależności od przypisanego znacznika” .

Po aktywowaniu tej opcji przechodzimy do wystawienia faktury VAT. Wybieramy „Sprzedaż/wystaw dokument” => „faktura” i dodajemy kontrahenta. Po wyborze wszystkich szczegółów dotyczących terminów i płatności w polu „Dane uzupełniające” należy zaznaczyć dodany wcześniej znacznik dokumentu i wciskamy przycisk „Dodaj”.

W widoku „Edycja dokumentu: Faktura” w zakładce „Główne” wyświetlony będzie numer dokumentu zawierający wybrane oznaczenie oraz numer faktury. Po dodaniu pozycji z magazynu wcisnąć przycisk „Zakończ edycję”.


Od tej pory wystawiona faktura dla danego kontrahenta będzie widniała w rejestrze sprzedaży z nadanym jej oznaczeniem oraz numerem.


Wystawiając kolejną fakturę dla tego kontrahenta z tym samym znacznikiem, faktura automatycznie oznaczona będzie następującym po sobie numerem np. FV/01-20190600002, FV/01-20190600003 itd.

Przechodząc do "Rejestru sprzedaży" w prosty sposób można filtrować dokumenty zawierające oznaczenia. Wystarczy w polu "Znaczniki" wybrać odpowiedni znacznik dokumentów. 

   

Opinie
naszych klientów

33 387
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl