Propozycja

Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów – dlaczego warto przeprowadzić je w każdej firmie?

22 maj 2023, 14:12 Poniedziałek
Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów – dlaczego warto przeprowadzić je w każdej firmie? limit_size

Wiosna to dla wielu osób, ale także i firm świeże podejście do prowadzonych projektów. Jesteśmy na etapie pierwszych wniosków po noworocznych postanowieniach i   częściowej realizacji firmowych planów sprzedażowych. Już na tym etapie powinniśmy uważnie obserwować zachowanie klientów, aby uniknąć poważnych zaległości w uzyskaniu zapłaty za sprzedane towary i realizowane usługi. Aby można było zrealizować plany, potrzebne są środki, także te zamrożone w niezapłaconych fakturach. Akcję „Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów” prowadzimy  w celu edukacji przedsiębiorców zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Dlaczego wiosna to dobry moment?

Nawiązujemy do tradycyjnych wiosennych porządków,  kiedy gruntowne sprzątanie jest częścią wejścia w nową porę roku. Zachęcamy do porządków także w finansach firmy. Nieopłacone faktury z 2022r.  i te z początku  2023 r. to  dokuczliwy brak środków na koncie firmy.

Nie czekaj, działaj

Właściciele małych i średnich firm są nie tylko przedsiębiorcami. Prowadząc biznes, zajmują się sprzedażą swoich produktów i usług, dostawami, księgowością, a gdy pojawiają się problemy z płatnościami od klientów - także odzyskiwaniem należności. Właśnie po to, by ich odciążyć w działaniach na własną rękę, zapraszamy do Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów. To  akcja, która pomaga odzyskać firmowe pieniądze oraz zdyscyplinować klientów do terminowego regulowania zobowiązań. Przekazanie zaległości do firmy zewnętrznej pozwoli firmom skupić się na głównym  biznesie, mając wsparcie profesjonalistów.

POLECAMY

Najlepszy program do fakturowania!

  • Wszystkie rodzaje faktur dla każdej firmy
  • Precyzyjny i niezawodny magazyn z numerami EAN, SN itp.
  • Rejestry kontrahentów, usług, środków trwałych, wyposażenia.
  • Analizy, drukarki fiskalne, JPK, BDO ...
Działaj online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca Przetestuj darmowy program do fakturowania!

Sytuacja rynkowa

Jak donoszą nasze badania rok 2022 był trudny dla polskiego biznesu. W tym czasie upadłość lub restrukturyzację ogłosiło 2730 firm. To o 1/5 więcej niż rok temu i niemal 2 razy więcej niż na koniec 2020 r. W samym w IV kwartale 2022 r. liczba upadłości wzrosła z 73 do 90, a restrukturyzacji z 681 do 836, czyli w obu przypadkach o ok. 23 proc. Co ciekawe, bankrutują głównie spółki prawa handlowego, a jednoosobowe działalności gospodarcze częściej wybierają restrukturyzację.

Pamiętaj

  1. Porządki w zaległych fakturach  pomogą  zamknąć kwartał z dodatkowymi środkami na koncie.  Przetrzymując je zamrożone, przedsiębiorcy kredytują działalność kontrahentów.
  2. Pieniądze odzyskane w trakcie polubownej windykacji to środki na bieżącą działalność i  inwestycje, które pozwolą rozwinąć firmę i zapewnią jej finansowy spokój.

Opinie naszych klientów

46 275
zadowolonych
klientów

BizIn.pl